Katalikiškos vertybės, sužadėtinių rengimas, lytiškumo ugdymas ir šeimų palaikymas

Pasaulinė gyvybės diena Vilkaviškyje 2022-04-24

Dalinkitės ir sekite

Vilkaviškio dekanato šeimos centras ir Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės Sveikatos Biuras jau 7 kartą mus visus sukvietė paminėti Pasaulinę gyvybės dieną čia – Vilkaviškyje.

Džiaugiamės, kad ši šventė Vilkaviškyje jau yra tapusi tradicine, netgi įrašyta į darbo kalendorius, ir kasmet noriai prisijungia vis daugiau organizacijų, bendruomenių, šeimų ar pavienių jų narių prie šio paminėjimo.

Šįmet šventės akcentas – ukrainietiška atributika, kuri mus mintimis ir širdimis nukelia ne tik į ukrainiečių kančias, bet ir šviesios ateities viltį. Šios šventės tikslas – atkreipti mūsų visų dėmesį į gyvybės trapumą ir svarbą ginti nuo prasidėjimo momento iki natūralios mirties.

Gyvybės dienos minėjimas pradėtas Vilkaviškio dekanato šeimos centro pirmininko Evaldo Plečkaičio bei Vilkaviškio ligoninės vyriausiojo gydytojo Lino Blažaičio pasveikinimu. Kadangi eisenoje dalyvavo ir būrelis ukrainiečių, į rusų kalbą pasveikinimus vertė Raudonojo kryžiaus savanorė Edita Naidaitė.

Svarbus šventės akcentas – iškilminga eisena nuo ligoninės iki katedros Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestru su šokėjomis priešakyje (vad. Saulius Mickevičius ir Sonata Jankienė). Dėkojame orkestrui kasmet noriai prisijungiančiam ir papuošiančiam šią šventę bei Vilkaviškio rajono Policijos Komisariatui už eisenos dalyvių saugumo užtikrinimą ir jaukų palydėjimą iki pat katedros šventoriaus vartų.

Prie katedros susirinkusiuosius pasveikino Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanorė Lina Skaisgirienė, Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius bei Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka. Vėliau buvo aukojamos šv. Mišios už visus, kurie kovoja, dirba vardan gyvybės išsaugojimo, taip pat už patyrusius skaudžią artimųjų netektį, patyrusias persileidimą ar abortą šeimas bei jų artimuosius.

Po šv. Mišių girdėjome ukrainiečio vaikino Sviatoslav Kovtun atliekamus kūrinius didžiaisiais katedros vargonais bei elektriniu pianinu prieš visą bažnyčią. Betarpiškai vyko ir Velykinio kompozicijų konkurso „Gyvybė – didžiausia vertybė“ apdovanojimai – Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė pasveikino susirinkusiuosius su Gyvybės diena bei kartu su partneriais konkurso dalyviams įteikė padėkas ir apdovanojimus.

Vėliau katedros šventoriuje susirinkusieji buvo pavaišinti ukrainiečių moterų Anna ir Olga Protska (joms talkino savanorės Lina Kriščiūnienė ir Ina Striokienė) ir Vilkaviškio miesto bendruomenės paruoštomis vaišėmis. Dėkojame Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanorei ir Vilkaviškio miesto bendruomenės narei Jūratei Drunienei už geranorišką prisidėjimą ir pagalbą organizuojamose šventėse bei akcijose.

Nors oras šventės metu buvo darganotas, įvairiose Vilkaviškio rajono vietose vyko renginiai. Į kuriuos tuoj išskubėjo šventės dalyviai. Neišskubėjusių dalyvių laukė dar vienas siurprizas – desertas. UAB „Art Glacio“ šventę parėmė Vilkaviškyje pagamintais ledais, kurių užteko kiekvienam norėjusiam. Vaišių metu taip buvo surinkta 226 € aukų, šią sumą pačios ukrainietės moterys nuspręs kaip tikslingiausia panaudoti, pasitarusios su Ukrainoje likusiais vyrais.

Norėtume padėkoti Kauno klinikų kraujo centrui, kuris kasmet šios dienos metu sutinka padėti paminėti gyvybės dieną prasmingiau – paaukojant dalelę savęs, gelbstint kito žmogaus gyvybę. Šįmet donorai buvo ypatingai aktyvūs – panaudotos visos atsivežtos kraujo paėmimo priemonės, kurių buvo net 50! Dėkojame šeimos centro savanorei Žydrūnei Čekanavičienei už kraujo akcijos suorganizavimą, visokeriopą pagalbą organizaciniuose rūpesčiuose, nuolatinį tarpininkavimą su Vilkaviškio r. sav. Visuomenės sveikatos biuru.

Sveikiname visus pasiryžusius paaukoti kraujo, taip pat didžiuojamės ir ypatingai sveikiname mūsų kunigą Deividą Baumilą su jubiliejiniu 40-tuoju kraujo paaukojimu!

Daug nematomų, bet didelių, svarbių darbų padarė ir kiti šeimos centro savanoriai, tačiau didžiausios padėkos Linai Kriščiūnienei, Inai ir Vytautui Striokams, Gražinai ir Artūrui Mickevičiams, Kristinai Alkevičienei ir Gitanai Paškevičiūtei. Dėkojame Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos gimnazistui Džiugui Vaišniui už šventės akimirkų įamžinimą.

Dėkojame Vilkaviškio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro komandai su direktore Laura Sadauskiene, kad noriai palaikote visas mūsų iniciatyvas ir prisideda prie jų įgyvendinimo. Dėkojame Vilkaviškio ligoninės bendruomenei ir vyriausiajam gydytojui Linui Blažaičiui, Vilkaviškio r. sav. administracijai ir merui Algirdui Neiberkai už iniciatyvų palaikymą ir dalyvavimą jose.

Galiausiai dėkojame visoms organizacijoms, bendruomenėms ir atskiriems šventės dalyviams – tik Jūsų dėka ši šventė turi prasmę. Jūs parodėte savo poziciją, išreiškėte solidarumą, skyrėte savo laiką, mintis, maldas ir širdį visiems parodydami, jog „Gyvybė – didžiausia vertybė“.

Nuotraukų albumas Facebook’e

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

Komentarų: 0

© 2024 Vilkaviškio dekanato Šeimos centras

Temą sukūrė Anders Norén

shares