Katalikiškos vertybės, sužadėtinių rengimas, lytiškumo ugdymas ir šeimų palaikymas

Gyvybė – didžiausia vertybė 2019

Dalinkitės ir sekite

Gyvybės diena – tai diena, kalbanti apie vyro ir moters meilę, santuoką, ištikimybę, šeimą, nes šeima yra naujos gyvybės lopšys. Kiekvienas sąmoningas, doras ir geros valios žmogus turi saugoti ir mylėti žmogiškąją gyvybę nuo jos prasidėjimo momento iki natūralios mirties.

Vilkaviškio dekanato šeimos centras su Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru jau ketvirtus metus iš eilės kviečia kartu paminėti Pasaulinę gyvybės dieną, kurią pavadinome „Gyvybė – didžiausia vertybė“. Džiaugiamės geranoriškai prie šventės prisidedančiomis bendruomenėmis ir kolektyvais. Šįkart prie organizatorių prisidėjo ir Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus.

Kadangi gyvybės atėjimą į šį pasaulį daugiausiai siejame su gydytojais, simboliškai šventę pradėjome prie Vilkaviškio ligoninės. Susirinkusiuosius pasveikino Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanoris Evaldas Plečkaitis, Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė, Vilkaviškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Linas Blažaitis, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Vilkaviškio rajone patarėja Rasa Blažaitienė. Po sveikinimo kalbų orkestro vedami ir policijos pareigūnų lydimi šventine eisena patraukėme Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedros link. Katedros šventoriuje eisenos dalyvius pasitiko dekanas prelatas kanauninkas Vytautas Gustaitis ir pasveikino meras Algirdas Neiberka. Katedroje buvo laikomos šv. Mišios už visus, kurie prisideda prie gyvybės išsaugojimo ir puoselėjimo, taip pat už visus medicinos darbuotojus, kurie balandžio 27 d. minėjo savo profesinę šventę.

Po šv. Mišių visuomenės sveikatos biuras apdovanojo „Velykinio margučio“ konkurso dalyvius ir nugalėtojus, o naujasis partneris surengė džiugią šventę katedros šventoriuje „Mažųjų velykėlės“, kurios metu netrūko dainų, šokių, edukacinių programų. Šventės dalyvius vaišino Vilkaviškio miesto bendruomenė, Vilkaviškio parapijos valgyklėlė, mūsų mylimas dekanas bei ledų gamintoja ir parduotuvė „Art Glacio“.

Visos šventės metu buvo skatinama donorystė: 25 žmonės išreiškė savo valią pasirašydami už organų donorystę, o kraujo paaukojo 38 asmenys. Vienas paaukojusių kraujo – Vilkaviškio parapijos vikaras Deividas Baumila kraujo donavo jubiliejinį 20-ąjį kartą! Sveikiname su šiuo šauniu pasiekimu ir džiaugiamės Jūsų pavyzdžiu.

Šaunieji jaunimo savanoriai buvo nepamainoma pagalba organizaciniuose šventės rūpesčiuose: rūpinosi priemonėmis, padėjo formuoti eiseną, užėmė vaikus, padėjo pavaišinti dalyvius, – tiesiog darė viską, ką reikėjo. Dėkojame už jūsų tarnystę. Dėkojame ir visiems kitiems prisidėjusiems prie gyvybės dienos organizavimo ir šventimo malda, auka, patarimu ar darbu. Kitąmet ir vėl kartu sušuksime „Gyvybė – didžiausia vertybė“!

Straipsnio autorius – Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanoris Evaldas Plečkaitis

Nuotraukų autorė – Jaunoji savanorė Gabrielė Tamošaitytė

Visas informacija apie renginį: 
https://www.facebook.com/events/2021497898151855/

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

Komentarų: 0

© 2024 Vilkaviškio dekanato Šeimos centras

Temą sukūrė Anders Norén

shares