Katalikiškos vertybės, sužadėtinių rengimas, lytiškumo ugdymas ir šeimų palaikymas

Lytiškumas, šeimos ir gyvybė

Dalinkitės ir sekite

Kol Lietuvoje vieningų sprendimų šeimos politikos klausimais nėra, patys turime daryti viską, kad stiprintume šeimas. Vilkaviškio dekanato šeimos centro tikslas – remiantis katalikiškos moralės principais ugdyti ir palaikyti šeimas. Siekdami savo tikslo vykdome programas jaunimui, sužadėtiniams, sutuoktiniams ir visai šeimai. Lytiškumas, šeimos ir gyvybė – mūsų vertybės, kurias nuolat saugome ir puoselėjame.

Lytiškumas: jo ugdymas ir rengimas šeimai

Tradiciškai kasmet vykdome lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programą „Pažink save“ Vilkaviškio rajono paaugliams. Tai interaktyvi programa su gausybe metodų, kurioje iškeliami vertybiniai klausimai, skatinama pažvelgti į savo pomėgius, šeimą, draugus. Šios programos metu jaunimas išgirsta ir tokius klausimus: „Kas yra ideali šeima? Ar tai meilė? Kodėl verta laukti? Kas yra lytiškumas? Ar vaisingumas yra liga?“ Uždarose grupelėse vykdoma diskusija „Tai, apie ką nekalbam“. Visų diskusijų metu iškeliama gyvybės vertė, ugdoma dalyvių savivertė, dalyviai skatinami mylėti save ir daryti meilės darbus visų pirma savo šeimai. Šį rudenį „Pažink save“ savaitgalyje sudalyvavo apie 20 dalyvių iš Vilkaviškio rajono bei dar keletas jaunuoliais iš kitų Lietuvos vietovių. Paauglius į savęs pažinimo kelionę palydėjo Kauno arkivyskupijos šeimos centro savanorių komanda.

Spalio 29 dieną Vilkaviškio rajono mergaitėms pasiūlėme ir projekto „Mano vaisingumas yra svarbus“ programą „Ciklo šou“. Programos metu 10–12 metų mergaitės jaukioje aplinkoje susipažino slėpiningais procesais, kas mėnesį vykstančiais (ar vyksiančiais) mergaičių kūnuose. Mergaitės susitikimo metu ne tik klausėsi pasakojimų, tačiau ir pačios sudalyvavo vaidinimuose, susipažino su „Svarbiausiu pasaulyje laukiamuoju“, „lobių skrynia“, „pavasario kviesliais“. Spalvingų dekoracijų pagalba žaismingai perteiktas vaidinimas „Ciklo šou“ skatina pamilti savo kūną ir jame vykstančius procesus. Programos šūkis – „Apsaugoti galiu tik tai, ką gerbiu ir branginu“.

Akcija „Ačiū, kad leidai gyventi“

Lapkričio 23-ią dieną 17:30 katedros šventoriuje minėsime Negimusio kūdikio dieną. Kartu su Vilkaviškio rajono Visuomenės sveikatos biuru šią dieną sieksime atkreipti dėmesį ne tik į kūdikius, kuriems nebuvo leista gimti, bet ir į visas šeimas, kurios padarė, svarsto ar padarys šį skaudų sprendimą. Ta pačia proga Vilkaviškio švč. M. Marijos apsilankymo katedroje lapkričio 22-25 dienomis bus išstatyta paroda, kurioje šeimos (deja, dažniausiai motinos) dalijasi savo istorijomis, kaip joms teko susidurti su sunkumais, svarstyti gyvybės ir mirties klausimus. Nematančius išeities ir svarstančius šiuos sunkius klausimus, kviečiame kreiptis į mūsų šeimos centrą vilkaviskio.seimos.centras@gmail.com arba krizinio nėštumo centrą http://neplanuotasnestumas.lt, +370 603 57912.

Kompleksinės paslaugos šeimai

Tikriausiai visi girdėjote ir apie kompleksines paslaugas šeimoms, kurias Vilkaviškio rajone vykdome su Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos pagalba. Nuolat organizuojame įvairias nemokamas programas šeimoms: kino peržiūras (artimiausios peržiūros Kybartų parapijos namų salėje lapkričio 23 d. 17:30 ir Vilkaviškio parapijos namuose lapkričio 24 d. 17:00, filmas – „Trobelė“, tačiau svarbiausia ne peržiūra, o aptarimas), pozityvios tėvystės mokymus, psichologines konsultacijas, mokymus poroms ir šeimoms ir kt. Visos programos dalyviams nemokamos, kadangi finansuojamos iš ESF lėšų. Drąsiai dalyvaukite projekto veiklose, kitu atveju jos paprasčiausiai neįvyks ir nepasieks rajono gyventojų, o finansavimas sugrįš į ESF. Taigi, kviečiame sekti mūsų facebook paskyrą – https://www.facebook.com/vilkaviskio.seimos.centras ir apsilankyti mūsų internetinėje svetainėje – http://seimoscentras.vilkaviskioparapija.lt, kad visuomet žinotumėte apie naujausius renginius. Dėl informacijos ir registracijos sužadėtiniams, ketinantiems susituokti bažnyčioje, kviečiame susisiekti su Ina Striokiene, vytasina@gmail.com, +370 687 18756. Dėl pasiūlymų, atsiliepimų ir kitais klausimais prašome kreiptis vilkaviskio.seimos.centras@gmail.com, +370 635 36773.

Taip pat dėkojame visiems palaikantiems ir prisidedantiems prie mūsų veiklų. Ypatingai dėkojame Ingai Strakauskaitei, padovanojusiai šeimos centrui baldų komplektą, kuriuo papuošėme naujai sutvarkytą parapijos namų patalpą.

Darykime, dalinkimės ir dalyvaukime, – juk niekas kitas be mūsų pačių nesukurs gražios ir malonios ateities!

Vilkaviškio dekanato šeimos centro valdybos narys Evaldas Plečkaitis

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

Komentarų: 0

© 2024 Vilkaviškio dekanato Šeimos centras

Temą sukūrė Anders Norén

shares